בריאות הכלב

1. בשמש חזקה יש לשמור על כלביכם מהתייבשות, ניתן לדעת שכלב התייבש אם הוא מקיא ונראה חלש ומיובש. במקרה זה יש להעביר אותו למקום עם צל, להניח עליו מגבת קרה ולתת לו לשתות מים קרים ואף לתת לו ללקק קרח או קרטיב שיקררו את גופו. אם הכלב מסרב לשתות מהמים שהוצעו לו, יש סיכוי שהוא נכנס למצב של הלם ויש להגיע אתו מיידית לווטרינר

2. בזמן קור וחורף, חתולי הרחוב מחפשים מקומות חמים להסתתר בהם. לפני שמניעים את הרכב תסתכלו שחתול קטן או כל בעל חיים לא מסתתר מהקור והגשם בגלגלים ובמנוע של הרכב.

3. ביום העצמאות של מדינתנו, בזמן שאנחנו נהנה נצא ונחגוג, הכלבים והחתולים שלנו יישארו בבית ויהיו בסטרס מטורף מפיצוצי הזיקוקים. תשאירו אותם בבתים עם הרבה מים וגם אם יברח להם פיפי/קקי לא לכעוס. תדאגו שהחלונות יהיו נעולים שהכלבים לא יקפצו חלילה אל מותם.

4. החשיבות של עיקור וסירוס:
חשוב שתדעו, העיקור והסירוס חשובים לבריאות הכלבים!!
עיקור הכלבה- הוא אחד האמצעים החשובים למניעת דלקות רחם וגידולים סרטניים בעטינים, והוא גורם חשוב בבריאות הכלבה.
סירוס הזכרים- מפחית את הסכנה של סרטן האשכים והערמונית מה שלא ניתן לטיפול. חייהם של כלבים שעברו עיקור או סירוס ארוכים יותר, בריאים יותר ואיכותיים יותר.

5. גם בימיי החורף הקרים, צריך להוציא לכלב את האנרגיה הפיזית שלו, כדי שישחרר אנרגיה ויחלץ עצמות. לאנשים שיש הליכון בבית, פשוט מאוד, תלמדו את הכלב לעלות עליו, תתחילו במהירות איטית מאוד שיתרגל ולא יכנס ללחץ. ויש לכם הוצאת אנרגיה מעולה לימים הגשומים.

6. חשוב מאוד לדעת, חוש השמיעה של הכלב הוא אחד החושים החזקים וכלב שומע למרחקים של קילומטרים רבים. וכשהם נמצאים במקום סגור כמו רכב, ושומעים קולות/שירים בעצמה גבוהה מערכת השמיעה שלהם ניזוקה. וכשאתם נוסעים איתו באוטו תנמיכו את המוזיקה, שגם אתם וגם כלביכם תעברו נסיעה מהנה.

7. “אפשר להוציא את הכלב מהטבע, אבל אי אפשר להוציא את -הטבע- מהכלב”. אל תשכחו את זה, תשנו את ההרגלים שחשבתם שהכלב צריך כי הכלב הוא חיה שהטבע זה האופי שלו וטבע וכלב חיים בהרמוניה מדהימה.

8. גם אתם אוהבים לגלח את כלבכם לעונה החמה רק בגלל שאתם חושבים שזה נוח לכלבכם?
אז הינה כמה פרטים למה לא כדי לכם ובמיוחד לכלבכם: פרוותו של הכלב נועדה לשמור על טמפרטורת גוף תקינה בין אם זה בחורף או בקיץ, כדי לשמור על האיזון הנורמאלי בגופו. בתקופת האביב עד הקיץ הכלב משיר את פרוותו ושומר על פרווה פתוחה יותר שמגנה עליו מהשמש והחום הכבד. הפרווה לא גורמת לכלבכם “לסבול” מהחום, ההפוך הוא הנכון היא רק עוזרת לו. פרוותו של הכלב מפריעה לכם? אל תתעצלו תטאטאו את הרצפה ובנוסף תסרקו את פרוותו לעיתים קרובות יותר. דבר נוסף שהוא חשוב ביותר: תזונה תקינה ואיכותית יותר! העוזרת לתפקוד תקין של הגוף וכמובן לפרווה טובה, איכותית ונעימה יותר.